תמונת נושא למאמר

בת ים מתכוננת לחיבור הטיילת לראשון לציון

מאת שי פאוזנר, פורסם ב"כלכליסט" 

השלב הראשון של הקמת הטיילת בחלקה הדרומי של רצועת החוף מגיע לסיומו. עלות הפרויקט כ-3.6 מיליון שקל


השלב הראשון של הקמת הטיילת התחתונה בחלקה הדרומי של רצועת החוף של בת ים מגיע לסיומו. מדובר בפרויקט של 3.6 מיליון שקל במסגרתו הוקם החלק החדש של הטיילת שישמש לחיבור הטיילת בעיר לזו של ראשון לציון.
המקטע הראשון, העומד לפני סיום, כולל: מעבר לרוכבי אופניים, ספסלים מעוצבים, תאורה מודרנית, פינות חמד ירוקות ועוד. המקטע השני, הדרומי יותר, יבנה בהמשך בתוואי דומה. במסגרת הפרויקט יפותחו גם הירידות לחוף הים וכן יבוצע פיתוח נופי.

הפרויקט הוא משותף לעיריית בת ים ולמשרד התיירות, ומבוצע באמצעות החברה הממשלתית לתיירות. כל אחד מהגופים השקיע בפרויקט - 1.8 מיליון שקל, וסך עלות כל הפרויקט הוא 3.6 מיליון שקל. הפרויקט שמתוכנן במשרד האדריכלים מוריה-סקלי צפוי להסתיים בעוד כחודשיים.

עבודות נרחבות מתבצעות בחודשים האחרונים גם בחוף הסלע, שספג פגיעה קשה בסופה שפקדה אותו לפני כשנה וחצי. במסגרת העבודות נבנו קירות להגנה
על המבנים, על הברים ועל המסעדות בחוף, כך שלמעשה נוצרה בתווך טיילת באורך כ-3 מטרים, המאפשרת תנועת הולכי רגל. כמו כן, הותקנו במקום מתקני חוף חדשים (דוגמת מקלחות, תאי הלבשה, שירותים ועוד), שיהיו נגישים לנכים. הפרויקט צפוי להסתיים בימים הקרובים. במסגרת פיתוח חוף הסלע צפוי להתחיל הקיץ גם פרויקט הטיילת העליונה, הממוקמת ברחוב בן גוריון, בין רחוב יוספטל לבין רחוב העצמאות. העבודות יכללו הקמת שכבות ריצוף ובניית שבילי אופניים ושבילי הליכה בחיפוי עץ עם ערוגות גינון סביב.

העבודות, בעלות כ-2 מיליון שקל, יחלו לאחר קבלת היתר הבנייה וימשכו כשנה. בנוסף, יבנה מחדש גם מזח שיצוף על פני הים וכן ייפתח מחדש בחוף "הריביירה", שתשמש גם הקיץ כגלריה לאומנות.

לצד אלה חוף הרחצה הנפרד לציבור הדתי,שופץ גם הוא והפך בין השאר לנגיש לנכים.


עדכונים מהניוזלטר

בעלי נכס? משקיע? הרשמו ונשלח לכם חדשות חמות על שוק הנל”ן בבת ים.